Hotel U Kapličky Písek ukaž mapuukaž foto

Budějovická 2440, 397 01 Písek
tel.: 382 216 269, 775 289 531
info (zavináč) hotelukaplicky.cz
www.hotelukaplicky.cz

RESTAURACE:
V restauraci jsou podávány snídaně, obědy i večeře pro hotelové hosty i veřejnost

snídaně 7 - 10 h, obědy 11 - 14.30 h, večeře 17 - 22 h
kavárna je otevřena od 7 do 23 h.


Rodinný hotel s dlouhou tradicí

Hotel se nachází v klidné části královského města Písku, nedaleko historického centra. Nabízíme příjemné ubytování s kvalitními službami, restauraci s výbornou kuchyní a profesionální obsluhou. Hotelové prostory i restaurace jsou ideálním místem pro pořádání svateb, rodinných oslav a různých společenských událostí.

Vzpomínka na prázdniny u babičky

Znaveni prohlídkou zajímavostí a krás královského města Písku, jistě oceníte příležitost posedět a doplnit síly v klidném prostředí mimo rušné historické centrum. Písek a celé Písecko jsou spojeny s prázdninovými vzpomínkami, vůněmi oblíbených jídel, výlety a malými dětskými dobrodružstvími. V menu hotelové restaurace naleznete hned několik jídel, která vás spolehlivě vrátí do dětství. Tradiční receptury, sezónní a lokální suroviny, to je základ nezaměnitelné chutě, kterou si s dětství vybavujeme.

Dáte si hovězí roštěnou z nedaleké Maletické farmy se smetanovými houbami a bramborami pečenými ve slupce? Nebo grilovanou vepřovou krkovici s jihočeskou lepenicí, což jsou v podstatě šťouchané brambory se zelím, ozdobené karamelizovanou cibulkou?

Jsme v jižních Čechách, proto samozřejmě nesmí chybět na jídelním lístku kapr. V tomto případě „kapr po mlynářsku“ – jednoduchá a lehká úprava, obalený v paprikové mouce, dochucený česnekem a podávaný s máslovými bramborami.

A pak je tu žahour! Dobrota pro malé i velké, kterou si někteří možná spojují s nepříjemným zážitkem časného vstávání, cesty do lesa a nekonečného sbírání borůvek. Když se ale tyto pracně nasbírané modré kuličky přinesou domů, krátce povaří, dochutí, ozdobí zakysanou smetanou a podávají s lívanci nebo malými knedlíčky, je to zasloužená odměna za bolavá záda, po které jsme se v dětství mohli utlouct stejně jako dnes naše děti.

Věděli jste, že…

hotel stojí v těsném sousedství kapličky, lidově zvané Budějovická, neboť je zasvěcena P. Marii Klasové, též Budějovické? Byla postavena na místě, kde se na konci roku 1741 střetli rakouští a francouzští vojáci. Francouzi byli vlákáni do léčky a poraženi. 12. prosince 1974 byla kaplička, která překážela rozšíření silnice v křižovatce, bez rozebrání přesunuta zhruba o sedm metrů. Přesun prováděla firma Transfera Praha, která nedlouho poté podobným způsobem přestěhovala celý gotický kostel v Mostě.


nahoru