Písecký dort ukaž mapuukaž foto

Ano, je to Písek a jeho Písecký dort neboli Písecká pochoutka. Sto let stará receptura prošla několika proměnami, aby se zase vrátila téměř k původní, jak už to tak bývá. 

Jeho prapůvod lze hledat ve slavném píseckém cukrářství U Hubáčků. To sídlilo v Palackého sadech a vyrábělo skvostné zákusky a dorty. Cukrář Hubáček se zajímal o nové světové trendy sladkých dobrot a inspiraci často čerpal z Vídně. Hubáčkova cukrárna ve městě již zanikla, tradice jejích výrobků však ne.

Písecký dort je na řezu barevný, spodní vrstvu tvoří vždy čokoládové podloží, chutí připomínající sachrův dort. Další vrstva je lehká jahodová, následuje meruňkové nebo banánové patro. Dort má tedy sezónní varianty. Vrchol tvoří poctivá jihočeská šlehačka s tradiční třešničkou nebo glazovanou jahodou. Písecký dort je nadýchaný, osvěžující a v kombinaci s kávou neodolatelný.

V Písku si tuto delikatesu můžete dopřát v cukrárně Park Café 67. Jak už název nasvědčuje, najdete ji v blízkosti parku, v našem případě Palackého sadů přímo v centru města. Vchod do cukrárny je jednak z Nerudovy ulice, vstoupit do ní můžete i přímo z Palackého sadů. A mají doménu mlsame.cz, co k tomu dodat :-).

Park Café 67
Nerudova 67, 397 01 Písek
+420 382 210 083
pisek@mlsame.cz
www.mlsame.cz


nahoru